Verdiği yüksek nitelikli eğitimin yanı sıra, “Araştırma Kapasitesi”, “Araştırma Kalitesi” ve “Etkileşim ve İşbirliği” başlıklarında gösterdiği eşsiz başarımlarla Yükseköğretim Kurulu tarafından bir “Araştırma Üniversitesi “olarak tanınmış olan Koç Üniversitesi, bilime gönül vermiş en yetenekli öğrencileri ile kendi alanında dünyanın önde gelen akademisyenlerini buluşturarak ülkemiz ve dünya bilimine en üst düzeyde katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Bu yolda atılan en büyük adımlardan biri olan Translasyonel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (KUTTAM) kurulmasıyla Sağlık Bilimleri, Yaşam Bilimleri, Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik alanlarındaki araştırmacılar ortak bir çatı altında buluşmuş ve sağlık alanında yapılacak translasyonel araştırmalar ve interdisipliner çalışmalar için öncü ve eşsiz bir altyapı olanağı sağlanmıştır. Bu doğrultuda KUTTAM sağlık alanında ulusal ve uluslararası düzeyde üniversite-sanayi işbirliğini arzu edilen seviyeye çıkarabilmek amacıyla bünyesindeki araştırmacıları güçlü bir şekilde teşvik etmekte ve desteklemektedir.

Koç Üniversitesi Rumelifeneri ve Topkapı yerleşkeleri Türkiye’nin en mükemmel araştırma alt yapılarına ve araştırmacılarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra özgün mimarisi ve yaşam alanları ile eşsiz ve nitelikli bir sosyal ve kültürel ortam da sunmaktadır.

Bilimsel Araştırma Merkezimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Merkezimiz hakkında her türlü bilgilendirme için bizimle irtibata geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Geleceğin araştırmalarını bugünden birlikte gerçekleştirmek üzere hem ulusal hem de uluslararası alanda işbirliklerine hazır olduğumuzu bildiririz.

Prof. Dr. Mehmet Kaya